38 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Anketa

Koji web browser koristite?

Firefox
8 (72.7%)
Opera
2 (18.2%)
Google Chrome
0 (0%)
Internet Explorer
1 (9.1%)
Safari
0 (0%)
Nije na listi
0 (0%)

Ukupno glasova: 11

Autor Tema: Koji browse-r koristite??!?  (Pročitano 20217 puta)

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Re: Koji browse-r koristite??!?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 06, 2007, 02:47:07 »
da 10000000 extenzija + extra teme!!!!!!
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2007, 13:26:09 by Sephiroth »
Neon Genesis Evangelion

Miwosh

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 08, 2007, 09:24:19 »
Mozilla Firefox! :D

...predlazem da se otwori jedno glasanje...neka najbolji pobedi! 8-)  :)

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #17 poslato: Decembar 10, 2007, 21:56:06 »
 Wow, ja jedina nisam sklona promenama.. Internet Explorer završava posao..za sada

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2007, 22:30:03 »
Wow, ja jedina nisam sklona promenama.. Internet Explorer završava posao..za sada
hmm... predji sto pre, ne mora forefox, moze i opera... imaces manje problema, IE je mnogo nesiguran, znaju se svi bug-ovi.... ja koristim firefox od kad se pojavio i zadovoljan sam
Neon Genesis Evangelion

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2007, 02:49:27 »
IE moze da zavrsi posao ali samo ljudima koji nisu probali firefox i operu. Ja odkako sam se sreo sa ta 2 programa IE ne mogu da smislim a kamoli da koristim. IE dolazi po default u windowsu i zato ga mnogi ljudi koriste ali on je ubedljivo najgori, najnefunkcionalniji i najnesigurniji WEB browser na svetu.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2007, 07:53:36 »
Koliko je korišćen Firefox?

Mozilla Firefox je poznati Web pretraživač koji je kreirala Mozilla korporacija. U pitanju je open-source softver čiji izvorni kod je dostupan pod uslovima Mozilla tri-licence. Prva verzija Firefox-a izdata je od strane korporacije Mozilla 9. novembra 2004.

Godinu dana kasnije Mozilla je izdala prvi glavni update koji je nosio oznaku verzije 1.5 i koji je doneo unapređenja koja se odnose na stabilnost ovog Web pretraživača i veći broj popravki koje su unapredile sigurnost. Nakon toga, 24. oktobra 2006. Mozilla izdaje verziju 2.0 koja donosi veći broj novih karakteristika kao i anti-phishing zaštitu koja je implementirana od strane kompanije Google kao ekstenzija da bi kasnije bila integrisana u sam pretraživač.

Kompanija trenutno radi na verziji 3.0 koja nosi kodni naziv Gran Paradiso i koja će se u vidu konačne verzije pojaviti sledeće godine. Firefox Web pretraživač je za veoma kratko vreme postao drugi najpoznatiji i najzastupljeniji Web pretraživač iza neprikosnovenog po broju korisnika Internet Explorer-a kompanije Microsoft. Ali ono što je još uvek nepoznanica je koliko ljudi zaista koristi Firefox pretraživač?

Proučavanje „pingova“ ka Mozilla-inim serverima procenjuje da približno 49 miliona korisnika koristi neku od verzija Firefox-a na dnevnoj osnovi. Ova cifra je za 15 miliona veća od brojke do koje je kompanija došla tokom studije koja je koristila drugi način merenja a koja je izvršena u julu. Veoma je teško odrediti koliko ljudi koristi ovaj pretraživač, pošto je jasno da broj preuzimanja svih verzija ne može da bude pouzdan indikator.

Jedan od šefova tehnologija pri kompaniji Mozilla, John Lilly, izneo je svoje viđenje koristeći jedinstveni matematički model. Kako je protekle nedelje ovaj zvaničnik napisao u svom blogu, rekordan broj pingova koji je zabeležen ka Mozilla-inim serverima u toku jednog dana je iznosio 48.8. miliona. Ovaj broj predstavlja pojedinačne korisnike koji tokom dana koriste Firefox pretraživač. Da bi se dobio broj aktivnih korisnika, potrebno je prosečan broj korisnika u toku jednog dana pomnožiti sa 3, da bi se dobio broj aktivnih korisnika Firfox pretraživača tokom jednog meseca.

Prosečan broj korisnika Firefox pretraživača poslednjih meseci je na dnevnoj osnovi bio oko 42 miliona, što korišćenjem Lilly-jeve tehnike dovodi do cifre od 126 miliona korisnika na mesečnoj osnovi. Pre nekoliko meseci, tačnije tokom jula, zvaničnici Mozilla-e su tvrdili da ovaj pretraživač na mesečnoj osnovi koristi oko 100 miliona korisnika, što bi značilo da je brojka ping-ova u tom momentu bila prosečno oko 33 miliona dnevno.

Da je cifra od oko 125 miliona korisnika dosta pouzdana, potvrdio je i Ken Kobvash, šef odeljenja za analitiku pri Mozilla-i. On je došao do podataka da je od ukupnog broja korisnika koji su preuzeli pretraživač na svoje računare ga instaliralo oko 57% što je po njemu veoma dobra cifra a da je od te brojke broj korisnika koji redovno koriste Firefox 49%. Ovim se dolazi do zaključka da broj korisnika koji redovno koriste Firefox iznosi nekih 28% od ukupnog broja korisnika interneta koji su preuzeli instalaciju.

Kada se od ukupne cifre od 448.7 miliona preuzimanja instalacije za pretraživač izračuna 28% dobija se cifra od 125.3 miliona, što je gotovo isto kao i cifra do koje je došao John Lilly. Kobvash smatra da je ovo veoma dobra cifra i da Firefox zajednica zalužuje sve čestitke na ovako dobrim rezultatima. Bilo kako bilo, nezavisni analitičari procenjuju da Firefox Web pretraživač kompanije Mozilla koristi nekih 14.85% od ukupnog broja korisnika interneta što je veoma dobar rezultat imajući u vidu da je ovaj pretraživač prisutan na tržištu tek nešto više od tri godine.

Preuzeto sa ITSvet.com
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2007, 07:55:17 by zarej »
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
« Odgovor #21 poslato: Decembar 13, 2007, 18:58:38 »
Po meni je mozila najbolja defnitivno nju ...
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2007, 19:02:01 by ma3x »

Van mreže ma3x

• Novajlija
  • *
  • The Matrix Online
    • The Matrix Online
« Odgovor #22 poslato: Decembar 13, 2007, 19:01:01 »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #23 poslato: Decembar 13, 2007, 20:50:49 »
korisne precice za firefox
ctrl + r - novi tab
ctrl + j - hide download
Neon Genesis Evangelion

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #24 poslato: Decembar 17, 2007, 21:57:45 »
Da te ispravim Sephirroth
ctrl+t je novi tab a
ctrl+y hide/show downloads

Ima jos jedna interesantna skracenica za koju mnogi ne znaju a to je
/ quick search - idealna je za brzo nalazenje linkova nakon cega samo pritisnes enter i ides na link

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #25 poslato: Decembar 17, 2007, 22:15:42 »
ne mogu da verujem da sam pogresno napisao ctrl + t koristim 10000 puta dnevno

znaci novi tab = ctrl + t

a za hide/show download, kod mene je ctrl + j 100%, firefox ver. 2.0.0.11
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #26 poslato: Decembar 18, 2007, 02:43:02 »
Uprkos tome sto od kada imam kompjuter (nepunih 10 meseci) koristim iskljucivo Firefox, cuo sam mnogo lepog o Operi. Instalirao sam ga veceras i mogu reci da su prvi utisci vise nego dobri. Mislim da je moja 'lisica' postala ugrozena. Pisacu malo vise o svemu tome kad malo sumiram utiske o Operi.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #27 poslato: Decembar 18, 2007, 18:03:02 »
ne mogu da verujem da sam pogresno napisao ctrl + t koristim 10000 puta dnevno

znaci novi tab = ctrl + t

a za hide/show download, kod mene je ctrl + j 100%, firefox ver. 2.0.0.11
Zasto to? Kliknes tockicem misa na link i otvaras ga direktno u novom tab-u :-)

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #28 poslato: Decembar 18, 2007, 18:04:09 »
Uprkos tome sto od kada imam kompjuter (nepunih 10 meseci) koristim iskljucivo Firefox, cuo sam mnogo lepog o Operi. Instalirao sam ga veceras i mogu reci da su prvi utisci vise nego dobri. Mislim da je moja 'lisica' postala ugrozena. Pisacu malo vise o svemu tome kad malo sumiram utiske o Operi.
A jel si probao Netscape? Koja komplikacija od programa...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #29 poslato: Januar 26, 2008, 15:07:23 »
evo isprobavam operu 9.25, sto se tice brzine -sad mi je sve isto :-P, od forefox-a sam naviko na tab-ove koje i ovde srecem, posebno mi se svidja speed dial (ali evo i ovde mala prednost open source-a, vec sam naso odgovarajuci add on za firefox koji kopira ofu funkciju), jedino imam problem da skinem file sa rapidshare, unesem verifikacioni kod, pritisnem download, ali download ne krece... ima li neko slican problem???
Neon Genesis Evangelion