64 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Projekat - STOP NARKOMANIJI U SVRLJIGU  (Pročitano 4776 puta)

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
Projekat - STOP NARKOMANIJI U SVRLJIGU
« poslato: Oktobar 26, 2007, 22:00:16 »
Posto je, kako stvari stoje, narkomanija u Svrljigu zaista uzela maha, cudi me da se lokalna udruzenja gradjana nisu oglasila i krenula u izradu projekata ciji bi krajnji rezultat bio sprecavanje rapidnog porasta narkomanije u nasem gradu, projekta sa kojim bi konkurisala kod donatora - Opstine, Ministarstva zdravlja, medjunarodnih donatora...
Ako nijedna od lokalnih organizacija ne zeli da se bavi temom koja je goruca u Svrljigu, onda tu postoji neki problem. Prijavljujem se da svojim znanjem i radom doprinesem u pripremi, pronalazenju sredstava i implementaciji takvog projekta. Jer stvarno, ne zelim sutra da vidim neko dete kako se fiksa i umire od droge u mom rodnom gradu.

Van mreže simce

• Prelazi u legendu
  • under-construction
Re: Projekat - STOP NARKOMANIJI U SVRLJIGU
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2007, 23:17:00 »
...Nikola svaka čast...obavestiću te u toku naredne nedelje šta bi moglo da se uradi za početak...
@ već dve godine "Prelazi u legendu" @

Van mreže sneskabelic

• Novajlija
  • *
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2007, 01:34:17 »
Ovde primecujem da se bas pise o narkomaniji.Ako je to stavrno tako,onda je to veliki problem.Ali ne razumem sta bi tu udruzenja gradjana mogla da urade?Mislim da ako vec pisete o tome da je ozbiljna stvar, onda treba da pre svega da ukljucite roditelje,oni ce valjda najvise da se zabrinu oko toga i najvis eda povedu racuna.Zatim bolnicu i doktore.A naravno i skolu!A ako je toliko opasna situacija neka policija uvede policijski cas.Ma mozad nisam u pravu!?
Ali zar nije postojala akcija, pormenimo lose navike ,tu se podrazumevalo i ranije zatvaranje kafica, pa to niko nije ispostovao.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2007, 01:49:49 »
i 1 je previse, ali ima mnogo vise, doslo je i do sirenja nekih bolesti, tako da nije bas zanemarljiva situacija, i ne mogu da verujem da sam procitao policijski cas, to ima u bagdad i jos po negde.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2007, 23:14:02 »
Policijski čas? Pa nismo bas dotle došli, a i čemu to vodi? Mislim da je to tehnički neizvodljivo, zaista...

A radi se na uključivanju svih pomenutih....

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2007, 13:56:48 »
 Logično je i opravdano u sve to uključiti i institucije. Pod uslovom da udruženja građana pokrenu inicijativu za iskorenjivanje narkomanije (ili smanjenje), potrebna je podrška i pomoć lokalnih vlasti. A, koliko sam upućena u sve to, do sada se nisu pokazali vrlo sprenim da pomognu?

Navešću samo jedan primer. Ovog leta je tebalo da se održi karavan festivala iz Bele Palanke pod nazivom Unnfest koji se već nekoliko godina tradicionalno održava u B.P. Glavni pokrovitelji su MTS i RTS, a bend koji ih prati 'Neverne Bebe'. Bili su i više nego voljni da dođu u Svrljig, ali pod uslovom da Opština finansijski pomogne karavan. I šta je od svega ispalo... Ništa

Tako da, u vezi sa narkomanijom, pre svega roditelji i ljudi koji su spremni da pomognu u projektu treba prvi da se uključe, dogovore i slože, pa tek onda da se radi nešto konkretno.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2007, 18:26:29 »
iskreno i ja bi odbio tako nesto, jeste da je to lepo, ali da mi dodju mts i rts i jos pare da mi traze, ne ne... nisam na strani opstine da neko ne shvati pogresno ali stvarno da se od najsiromasnije opstine pare traze...
Neon Genesis Evangelion

Van mreže marla singer

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2007, 22:44:16 »
 Kakva siromašna opština sa rudnikom i fabrikom obuće? :-P

A pravila važe za sve lokalne zajednice jugoistočne Srbije u kojima karavan gostuje. I drugo, koliko para iz opštinskog budžeta se izdvaja godišnje za kulturna dešavanja? Stvarno ne možemo da postignemo tolike koncerte, bioskop, itd.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2007, 01:30:08 »
ma ok, reko sam ne branim opstinu i mnogo toga mi se ne svidja, ali mislim da je ovo bila prilika za rts da pokaze da je stvarno javni servis i da ljudi i dobijaju nesto za svoj novac, obicno za sa ovakve akcije ne trazi novac, a jos mts, promovise se, marketing ovo/ono a traze pare. to sam hteo da kazem, i mislim da nije isto dal se pare daju (u nasem slucaju ne) za neke ustanove u svrljigu i za ovakve organizacije.
Neon Genesis Evangelion

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2007, 00:36:12 »
Opština Bela Palanka je jedna od opština sa najmanjim primanjima, kao i Svrljig. Stvarno bi bilo neozbiljno da neko traži novac od ovih opština (pored MTS-a i RTS-a) za neku takvu manifestaciju. Ne znam o kojoj se sumi radi (i šta bi naša opština, odnosno mladi imali od toga), ali, recimo, Balkanika je tražila milion dinara da u Svrljigu održi jedan koncert ove godine... Što je mnogo, mnogo je...
Da, i što se tiče teme, svaka podrška Nikoli. Treba pokrenuti takav projekat i raditi neprekidno suzbijanju narkomanije, preventivno pre svega.
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!