55 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Podelimo svoj muzički ukus sa ostalima :)  (Pročitano 13257 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Podelimo svoj muzički ukus sa ostalima :)
« poslato: Novembar 11, 2008, 16:34:04 »
Ovako drugari : pala mi je na pamet ideja (jer ne nosim kacigu  ;) ) ideja da podelimo naše muzičke ukuse. Jeste, postoje dosta tema u rubrici Muzika u kome pišemo o tome ali kad bi tu muziku mogli i da slušamo dok surfujemo, e to bi bila prava stvar. Pronašao sam jednu soluciju u vidu sajta www.jiwa.fm . Sajt je poput Deezera, sajt za besplatno preslušavanje muzike, sa solidnim izborom muzike i mogućnošću kreiranja muzičkih playlista i postavljanja istih na internet putem widgeta. Vasa i ja smo postavili svoje playliste na forum da vidite (i čujete) kako to izgleda ; tako ćete i vi vaše playliste postavljati i deliti sa svim ostalima na forumu.

Ono što je najinteresantije je da se muzika može preslušavati bez prekida jer se widget sa playlistom može otvoriti u pop-up prozor : muzika svira nesmetano dok vi surfujete  :-).

Za početak treba da odete na www.jiwa.fm  i tamo otvorite besplatan nalog; kliknite ovde :

zatim popunite tražena polja :

i postali ste član Jiwa.fm  :-)

Nakon što ste se ulogovali idite na opciju create a playlist, dajte joj ime i napišite kratak opis svoje svoje playliste.

Sad treba popuniti tu playlistu pesmama :da biste to učinili u polje za pretragu ukucajte ime pevača/benda ili naziv pesme u searchbar, kliknite na "lupu" i dobićete ponuđene rezultate.

Pored naziva pesama imate tri opcije : play, add to playlist, add to favorite playlist . Pomoću opcije play možete slušati dotičnu pesmu, pomoću opcije add to playlist dodajete pesmu playlisti koju trenutno slušate a pomoću opcije add to favorite playlist dodajete pesmu u playlistu koju želite da podelite sa drugima (tako što ćete kliknuti na opciju "ime playliste" kao u primeru.

Da bi videli sadržaj vaše playliste kliknite na opciju "ime playliste" kao na slici.

Ukoliko želite da obrišete neku pesmu imate na raspolaganju opciju koju sam zaokružio na slici (X).

Sad vam jedino preostaje da Vasi ili meni saopštite na PM vaš nick i ime playliste da je implementiramo na forum.

I kao rezultat se dobija ovo :

Ukoliko kliknete na ikonicu označenu strelicom dobićete player u pop-up prozoru radi nesmetanog slušanja playliste dok surfujete internetom.

Nadam se da vam se ova ideja sa postavljanjem muzičkih playlisti članova foruma dopada i da će ih biti što više !

Vaš mega games
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2008, 17:42:16 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže vuteek

• Hyper-aktivan član
  • ~→╞α½╜╖♀»_[♫♪ your soul!!!
Re: Podelimo svoj muzički ukus sa ostalima :)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2008, 19:00:20 »
svidja mi se...pozabavicu se ovim uskoro ;) ;) dobra ideja Mega(Giga)Games!!! 8-) 8-)
I only smoke weed when I need to,and I need to get some rest,I confess,I burnt a hole in the mattress,yes,yes,it was me,I plead guilty,and on the count of three I pull back the duvet,make my way to the refrigerator,one dry potato inside, no lie,not even bread,jam,when the light above my head went bam! I can't sleep, something's all over me,greasy, insomnia please release me,and let me dream about making mad love on the heath,tearing off tights with my teeth,but there's no relief,I'm wide awake in my kitchen,it's dark and I'm lonely,Oh, if I could only get some sleep,creeky noises make my skin creep,I need to get some sleep,I CANT GET NO SLEEP!!!

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2008, 20:28:03 »
svidja mi se... pozabavicu se ovim uskoro...

takodje :) ...i da dodam super izbor muzike u pleyerima mega_games-a i Vase
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže Miwosh

• Ne silazi sa Foruma
    • http://www.myspace.com/miwosh
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2008, 20:40:58 »
Fino... ovo mi se svidja... evo stize i moja playlistica uskoro... pokrali ste mi sve pesme...  >:( haha salim se... odlicne 2 playliste by mega i vasa...  :-)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2008, 21:09:47 »
Ja sam ubacio muziku 80ih. Kao retrologija... Spremam i jos par listi... Naravno, moguce je da se playliste dopune vremenom...

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2008, 15:56:18 »
Napravio još jednu playlistu. SOFT HITS
Linak: http://www.svrljig.net/forum/index.php/page,75.html

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2008, 17:28:24 »
Hvala Ivanu groznom na svojoj playlisti (koju upravo slušam  :uu:)
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže ivan grozni

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2008, 18:45:05 »
Hvala Ivanu groznom na svojoj playlisti (koju upravo slušam  :uu:)

No problem
drago mi je da ti se dopada moj izbor
Jedino zivot prepun napora je vredan zivljenja

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2008, 18:22:02 »
Nove playliste danas su master Heretic-ove... Možete ih preslušati ako kliknete OVDE

Napravite svoju playlistu na sajtu www.jiwa.fm i posaljite nam KOD (putem PM ili na mail info@svrljig.net) koji cemo embedovati na sajtu svrljig.net.

Takođe možete pristupiti sa HOME strane svrljig.net-a klikom na 4ROOM PLAYLIST

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2008, 21:39:39 »
Dodate su muzičke playliste overminda i infecteda :

http://www.svrljig.net/forum/index.php/page,75.html  :diablo1:

Podsećam da klikom na obeleženom dugmetu plejera, fotični otvarate u posebnom pop up prozoru radi nesmetanog slušanja

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2008, 04:09:46 »
Neznam da ubacim kod... poslao sam mega_gamesu, valjda ce mi srediti to :)

http://www.jiwa.fm/playlist/Bomber-s-Playlist-193326.html
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže Miwosh

• Ne silazi sa Foruma
    • http://www.myspace.com/miwosh
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2008, 04:34:26 »
pretrgo si se...  :-)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #12 poslato: Decembar 06, 2008, 19:57:10 »
Ajmo ljudi, gde su vam playliste  :boink: ?

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #13 poslato: Decembar 06, 2008, 21:48:28 »
Dodata je nova playlista, thank you ivangrozni  :friends:

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2008, 15:02:24 »
Yuzer0 je kreirao svoju muzičku playlistu sa stvarima Seana Costella...Postavljena je na 4ROOM PLAYLIST, enjoy  ;)