36 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Balašević - i sve ono što on budi u nama...  (Pročitano 35926 puta)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Odg: Balašević - i sve ono što on budi u nama...
« Odgovor #75 poslato: Jun 04, 2009, 14:38:42 »
Balasevic-Maternji Hrvatski Small | Large

Da, moze se reci da i u meni budi mrznju zbog licemerja.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #76 poslato: Jun 04, 2009, 17:23:18 »
Ne mogu da sporim da je vešt sa rečima, da neverovatno dobro slaže stihove, da ima metafore kojih se ni najnagrađivaniji likovi od pera nisu setili, ali...ne volim ga.Zabavljač-da.Ali licemer.Iza svih mogućih paravana, koje slaže i kroji svojom veštinom  zidanja kula od stihova, koje prkose vremenu, ume da "zamaže" i "zamagli" svoje "šlihtavilo".
Dakle, delo da, lik ne.

Van mreže stepski_vuk

• Novajlija
  • *
    • Tijana Dapčević Official Site
« Odgovor #77 poslato: Jun 08, 2009, 13:44:37 »
Ja sam malo čitala komentare na YouTube-u, ispod Đoletovih klipova, pa reko' da izdvojim neke od njih (nema mesta ovde za sve)...

Citat: dookacha
Jedini covek na svetu kome ne bih imao sta da kazem, samo bih prishao i zagrlio ga od srca!

Citat: MaryLee989
fenomenalnoo...sta sve covek moze da uradi samo sa recima

Citat: hrvat2302
ma je**m te balasevicu...opet me rasplace...mrs...kako se samo usudujes napisat ovako dobru pjesmu....ovo nije normalno....LEGENDO!!!!

Citat: goatdclxvi
zbog ovog coveka sam ponosan sto sam vojvodjanin.Pozdrav za vojvodjanske starosedeoce!

Citat: markoknight
Balasevic je bio i ostao jedan od retkih ratnika pera i pesme,jer se samo tako mozes uhvatiti u kostac sa svetom, i stvarno je u tome najbolji!

Citat: RuniMax
Gospodin Djole Balasevic je kralj!Ko ne voli njegove pesme taj je lud ili glup! :D
Ja ga,kanda,znam sa stranda!

Citat: pin5033
Ljudi,pa kako ne razumete,on mora jednog dana da udje u bukvar!

Citat: Zrinkilli
zašto ovakvi ljudi, poput Đoleta, nisu besmrtni???

Citat: mmmesi
hvala ti majstore,sto te ima...

Citat: CROable
fenomenalno,što drugo mogu napisati...

Citat: ShaDOW2eyE137
ovo nije samo muzika ovo je umetnost.......ovo je ono cemu svi pravi pevaci teze ,a to je stvaranje muzike koja vecno ostaje u srcima onih koji je zive.........HVALA DJOLE!!!!!

Djordje Balasevic - Hej, haj bas nas briga Small | Large

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #78 poslato: Jun 08, 2009, 15:04:08 »
Paaa, ima i druga strana medalje. Nije sve ruzicasto. Take a look komentare na ovaj klip...

Van mreže stepski_vuk

• Novajlija
  • *
« Odgovor #79 poslato: Jun 08, 2009, 23:20:10 »
Dobro, koji god i čiji god klip da pogledaš naćićeš i dobre i loše komentare.
Ja volim Balaševića, i cilj mi je bio da pokažem način na koji su drugi izrazili divljenje njegovom liku i delu.

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #80 poslato: Jun 09, 2009, 07:03:30 »
mogu samo da kazem da ste i jedni i drugi u pravu. Djole jeste kralj recima, dirne u ne ke zice u koje drugi ne bi mogli, niti umeli... Ali jednostavno, Djole traje vec dugo, dugo vremena... I za to vreme je postao pravi profesionalac. Pri tom ne mislim na muziku i tekstova -mada to niko i ne moze da ospori, svaka cast na umecu- vec mislim na ophodjenje sa ljudima, nacin na koji je prilagodio svoj zivot. Kazu  oni koji su bliski njemu - pravi je profesionalac i cesto ne znamo sta je trenutno iza fasade njegovog osmeha.... Ali to valjda tako ide....

Van mreže stepski_vuk

• Novajlija
  • *
« Odgovor #81 poslato: Jun 09, 2009, 20:15:09 »
Slažem se sa tobom. Baš zato što je majstor reči, verujem da zna kome šta i kako treba da kaže. Samim tim, nikad ne znaš šta stvarno misli.
Nekima to smeta, a neke jednostavno ne zanima.
Ja spadam u ovu drugu grupu. Potpuno mi je svejedno šta će on da misli o ovome ili onome, bitno mi je samo ono što ispoljava kroz svoje pesme. Način na koji uspeva da kaže ono što hoće (ili neće, svejedno), izbor reči koji koristi i umeće da sve to pretoči u jednu dobru, narodsku pesmu. Njegov smisao za humor na koncertima, između pesama - takođe volim.
A da li on to stvarno misli ili ne... ne trudim se da provalim, niti ću ga zbog toga voleti više ili manje. Svejedno mi je, ionako nije da ga slušam zbog toga, već zbog reči. ;)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #82 poslato: Jun 09, 2009, 21:51:48 »
Niko ovde ne spori to da je on vešt sa rečima. I što se mene tiče, može da peva i na Swahili jeziku... Boooole me... ali da se ne lažemo - ovakve izjave mu uopšte ne trebaju. Nisu ni prve, a verovatno ni poslednje. Bezveze polarizuje publiku (što se i ovde vidi). Na kraju krajeva je sve subjektivna stvar. Nekom je sve ovo OK, meni nije. Da bih mogao sebi da kažem "Djole kralj", morao bi da mi se dopadne i lik i delo. ovog puta je ispao truba. Što Alba kaže "delo - DA, lik - NE".

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #83 poslato: Jun 11, 2009, 08:25:44 »

Ja to nisam tako razumela... Zapravo, verujem da je samo hteo da napravi salu, ruku na srce - na racun hrvatskog jezika. Ni jednog trenutka on ne vredja ni Srbe ni srpski jezik. Barvsam ja to tako shvatila...

Mislim da te to bila aluzija na "savrsenstvo" hrvatskog jezika, i na njihovu vecitu borbu da svoj jezik,kulturu i naciju stave ispred drugih kao vise vrednu.

Van mreže moja oaza

• Novajlija
  • *
« Odgovor #84 poslato: Maj 19, 2012, 12:01:07 »

eh taj Balasevic....bas nekako kad sam tuzna,kad mi fali ona samoca,ono nesto sto ne zelim da podijelim s drugima....ja uzmem da citam njegove stihove,citate,tekstove....i bude mi nekako lakse,kao da sam u nekom drugom svijetu....