131 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: IP televizija i kod nas  (Pročitano 4007 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
IP televizija i kod nas
« poslato: Oktobar 15, 2008, 22:07:13 »
Telekom Srbija od 15. oktobra prvi u zemlji kreće sa IP TV uslugom, koja će biti besplatno ponuđena korisnicima Interneta preko ADSL-a u promotivnom periodu do 1. decembra, uz ponudu od 80 domaćih i stranih televizijskih kanala do kraja godine, izjavio je u utorak Tanjugu direktor Direkcije Telekoma Srbija za komercijalne poslove Vladimir Lučić.

IP TV je naprednija u odnosu na kablovsku televiziju, posebno zato što pruža mogućnost slike visoke rezolucije (HDTV), jer omogućava dvosmernu komunikaciju, tako da gledalac može sam da uređuje program, rekao je Lučić u intervjuu Tanjugu i napomenuo da je kapacitet buduće IP TV oko 200 televizijskih kanala. "Znači ako niste u stanju, a hoćete da gledate neki program, izaberete neku emisiju i ona će biti memorisana na server, tako da kada se vratite kući odgledate omiljenu emisiju, bez potrebe da imate video rekorder u stanu", objasnio je Lučić.

Druga prednost je "video on demand" (video na zahtev), što znači da osim klasičnih programa na koje smo navikli na kablovskoj televiziji, IP TV omogućava gledanja filmova iz banke filmova, koju će formirati Telekom Srbija, najavio je Lučić i obećao da će Telekom nastojati da obezbedi najnovije filmske hitove.

U probnom periodu očekuje se da će korisnici IP TV-a uputiti svoje sugestije da li nešto treba da se dopuni u programskoj šemi, a onda će 1. decembra početi komercijalno korišćenje.
Lučić je naveo da Telekom ima oko 130.000 korisnika ADSL-a, koji su potencijalni korisnici IP TV-a i objasnio da će tehničari Telekoma povezati uređaj set boks sa ADSL-om i televizijskim prijemnikom u stanu, i to će, praktično, raditi kao kablovska televizija.

Govoreći o uslugama mt:s-a, Lučić je najavio da će pokrivenost Srbije 3G mrežom biti proširena sa sadašnjih 89 na sva naselja sa više od pet hiljada stanovnika i to do kraja ove godine, a od 1. oktobra Telekom će intenzivnije nuditi i običnim, a ne samo biznis korisnicima, uslugu brzog Interneta preko te mobilne mreže. On je podsetio da je mt:s pre godinu i po dana prvi u zemlji uveo širokopojasni Internet preko 3G mreže i za sada ima oko 10.000 korisnika, koji tu uslugu koriste na prenosnim ili na stonim računarima i precizirao da za 900 dinara mesečno, korisnik ima protok od jednog megabajta.

Preuzeto sa http://www.ns-linux.org/Vesti/ip-televizija-i-kod-nas/

Koliko sam cuo iz nezvanicnih izvora od danas je krenuo ovaj servis, a takodje sam cuo da od danas telekom vise nije monopolista kako je odluceno na sastanku RATEL-a. Ne drzite me za rac nadam se da je istina.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Re: IP televizija i kod nas
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2008, 22:12:45 »
Ovo zvuci impresivno :) Lepe i zanimljive vesti, thx zarej
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2008, 09:09:58 »
јел ово значи да ће само телекомови корисници имати ту опцију? а сезампро?

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2008, 09:19:04 »
U Francuskoj postoje dve gomile internet provajdera i svako se bori za svoje mesto pod Suncem. Konkurencija je jaka i svako pokušava da privoli svoje mušterije ponudom (IP TV i izbor kanala, besplatno međunarodno IP telefoniranje, po nekoliko sati besplatnog IP telefoniranja ka mobilnim mrežama, visina protoka...), cenama (razni tarifni paketi, promotivne cene...)kao itehničkim mogućnostima (modem sa/bez WI-FI konekcije, modem sa hard diskom za snimanje IP tv programa, tehnički hotline 24/24,...). Tako da je to moj odgovor na tvoje pitanje : verovatno će i u nas svaki provajder zasebno nuditi svoje usluge, ako telecom nudi IP tv, sezam pro nije uključen u to. Moraće to sam da pokrene. U svakom slučaju pozdravljam činjenicu da polako hvatamo korak sa svetom.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2008, 11:56:08 »
[logged]
Citat
Lučić je naveo da Telekom ima oko 130.000 korisnika ADSL-a, koji su potencijalni korisnici IP TV-a i objasnio da će tehničari Telekoma povezati uređaj set boks sa ADSL-om i televizijskim prijemnikom u stanu, i to će, praktično, raditi kao kablovska televizija.
Je l to znači da će Telekom svakom korisniku posebno da priključuje tzv set boks? Ne može preko računara? [/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže robkill

• Aktivan član
  • **
    • My Space
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2008, 16:53:34 »
e jebi ga ja sam preko sezama

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2008, 17:00:08 »
@мега онда смо на*ебали... телеком држи монопол ионако :)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2008, 17:01:25 »
Citat
Je l to znači da će Telekom svakom korisniku posebno da priključuje tzv set boks? Ne može preko računara?

90 posto je tako.

e jebi ga ja sam preko sezama

ne brini se, i oni će uskoroda krenu sa tim, konkurencija, konkurencija... Sačekaj ipak malo da se dobiju još zvaničnih informacija.
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2008, 18:59:26 »
sve ovo bi bilo mnogo lepo da telekom ne povecava cene usluga.... znaci uskoro placate min 200 RSD toliko je pretplata + skuplji impulsi (60%) tako da mi ovo sr**e evropa i mi i pratimo tehnologiju stvarmo ide na ku... , jednostavno nije vreme za poskupljenje, ljudi nemaju pare, najveca finansijska kriza u istoriji i sta se kod nas radi... naravno poskupljenje!!!!! (nije mnogo koliko je telekom trazio, kazu ratel odbio). potreban nam je naredak u tehnologijida da se razumemo i nisam protiv ovog i extra je jer porstoje mnoga mesta gde nema kablovske (svrljig npr.) ali ipak....
Neon Genesis Evangelion

Miwosh

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 16, 2008, 23:36:02 »
Telekomov Open IPTV

Svetski trend – IP televizija dostupna i u Srbiji.

Kompanija Telekom Srbija pustila je u rad novu uslugu Open IPTV, digitalnu televiziju putem interneta, koja se za razliku od tradicionalne odlikuje mogućnošću kreiranja sopstvene plejliste, naprednim pretraživanjem programa i detaljnim uvidom u programsku šemu, kao i pristupom elektronskoj videoteci, u kojoj se za sada nalazi veći broj domaćih i stranih filmova i koncerata.

Osim toga, korisnicima ove usluge dostupne su i opcije "Video na zahtev", snimanje sadržaja sa više kanala istovremeno, ali i kreiranje četiri korisnička profila sa izborom određenih televizijskih kanala.

U toku promotivnog perioda određen broj korisnika ADSL usluga Telekoma Srbije dobiće mogućnost da besplatno mesec dana koristi ovu novu uslugu, a oni koji se od 15. oktobra do 30. novembra prijave za Open IPTV dobiće set top boks i sve pakete – Osnovni, HBO, Za odrasle i Fun.

Zahtev za uvođenje moguće je podneti u svim Telekomovim korisničkim servisima, na adresi www.telekomcentar.com ili putem poziva na brojeve 9813 i 064/789.

B92

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2008, 23:58:51 »
Ne isplati se uopste ovaj IP TV samo osnovni paket kosta 590din a losiji je od Digijev koji je 390. Za 590 din kod Digi imas Osnovni + HBO paket. Pored toga ovaj promotivni period ne vazi za nas vec samo za Beograd, Novi Sad i Nis.

Za vise info: http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2008, 17:50:23 »
bah, zvucalo je suvise dobro da bi moglo da bude istina.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.