27 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Počeo sa radom Svrljig.rs - zvanični sajt opštine Svrljig  (Pročitano 30582 puta)

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
Re: Poceo sa radom Svrljig.rs - zvanicni sajt opstine Svrljig
« Odgovor #45 poslato: Novembar 09, 2008, 00:53:23 »
Šta, sad treba da progutamo priču da sajt ne rade Bubamarci, nego neki "laserovci, Vasićevci" ili neko četvrti? I to baš od vas? Pa to neće moći zato što jednostavno nije istina. Svi koji sumnjaju u to da sajt radi ekipa sa sajta svrljig.com neka pozovu predsednicu Skupštine opštine Svrljig, Jelenu Trifunović na telefon 018/821-018 i neka pitaju ko radi sajt, kao što sam i ja učinio. Dobiće odgovor koji je tačan i dosta sa lažima i zamajavanjima.
Uostalom, mi smo ovde raspravljali o kvalitetu sajta i iznosili svoja mišljenja o tome kakav treba da bude, na šta imamo pravo. Jer taj sajt predstavlja sve nas i zato hoćemo da bude dobar. A biće dobar ako ga urade profesionalci.
Kako možeš da govoriš o kvalitetu kad sajt još nisi ni video? I nije ga niko video jer sajt još ne radi...Pa gde si bio ranije kad je bilo reči o zakupu domena izboru kod koga treba da se zakupi domen, da predložiš kao profesionalac šta je po tebi najbolje...Došao si sad kad je sve završeno i tu prozivaš ljude... Kvalitet sajta nepodrazumeva gluposti koje si lupao o visi nadoknade za izradu sajta od 10.000 din pa posle kao džabe...  Sve mi više ličiš na neku tužibabu onu što radi sebe izda ceo razred! E takav si.. Ti bi sad ovde da ljudima sa foruma pokažeš kako si ti najpametniji i da si ti najveći profesionalac a da su drugi niko i ništa pa ne postoji svet zbog tebe već i zbog nas... Izrada sajta je poverena Radio Bubamari to je javno rečeno u opštini i to svi znaju... Ako je povereno neznači da ti ljudi rade prezentaciju možda su samo koordinatori ili pak  pomažu nekom da odradi kako treba... Nisi o tome razmišljao jel? Evo ja sam lično uključen u izradi te prezentacije a nisam iz bubamare... Predlažem da sutra pozoveš +381 18 821 018 i pitaš ko je još uklujučen u izradi sem bubamare pa ćeš mi molim te napisati kad saznaš... Hvala unapred... P.S. Sutra neradi opština ali od ponedeljka zovi pa javni hvala ti ... :uu:

Saznaću sve i obavestiću i sve druge, odmah u ponedeljak. Hvala za broj.
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #46 poslato: Novembar 09, 2008, 00:59:40 »
Zar ne rekoh "SVE"? Znači, nema sekiracije.

I hteo bih da zahvalim acicunamiju na pripremljenim pitanjima:
("I da sajt sutra proradi i da to bude najbolji sajt svih vremena, najbolji na svetu ja ću(kao i mnogi drugi) i dalje da tražim odgovore na ova pitanja:
Koja firma radi sajt? Na kom konkursu(tender ili šta već) je dobila posao? Kada je potpisan ugovor o izradi i održavanju sajta i na koji vremenski period? Kada bi sajt trebalo da zvanično bude pušten, kog datuma?")
Ja ću samo da dodam još jedno dva - tri pitanja.
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2008, 01:11:49 by G-o-s-t »
Život je čudo! Čak su moj profil kopirali na svrljig.com! Nisam znao da im toliko nedostajem!

Van mreže vuteek

• Hyper-aktivan član
  • ~→╞α½╜╖♀»_[♫♪ your soul!!!
« Odgovor #47 poslato: Novembar 09, 2008, 18:57:32 »
I mene cisto informativno interesuje ko ga radi,i kako je(kojim putem)dobio posao za izradu svrljig.rs_a!!
I only smoke weed when I need to,and I need to get some rest,I confess,I burnt a hole in the mattress,yes,yes,it was me,I plead guilty,and on the count of three I pull back the duvet,make my way to the refrigerator,one dry potato inside, no lie,not even bread,jam,when the light above my head went bam! I can't sleep, something's all over me,greasy, insomnia please release me,and let me dream about making mad love on the heath,tearing off tights with my teeth,but there's no relief,I'm wide awake in my kitchen,it's dark and I'm lonely,Oh, if I could only get some sleep,creeky noises make my skin creep,I need to get some sleep,I CANT GET NO SLEEP!!!

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #48 poslato: Novembar 10, 2008, 22:56:40 »
Evo, obećao sam da ću saznati i obavestiti i druge danas, pa pošto će uskoro ponoć, da i to obavim...
Danas sam pokušao u Opštini da saznam odgovore na neka pitanja u vezi sajta svrljig.rs koja interesuju mene, a i druge ljude. Ja sam to formulisao ovako:
1. Kada je počela izrada zvaničnog sajta, odnosno internet prezentacije Opštine Svrljig i do kada posao treba da bude završen?
2. Ko je angažovan na izradi sajta Opštine Svrljig i koja su bila merila stručnosti za povereni posao?
3. Čijom odlukom je poveren posao oko izrade sajta, i na koji način je donešena ta odluka (tender, neposredna pogodba ili slično)?
4. Koji iznos treba da se isplati izvršiocima posla i za koji obim poslova?
5. Kada je i da li je potpisan Ugovor o izradi i održavanju sajta i na koji vremenski period?
6. Ukoliko Ugovor postoji, molim kopiju na uvid.

Ova pitanja postavio sam sledećim licima u Opštini:
- predsedniku opštine, gospodinu Miliji Miletiću
- zameniku predsednika opštine, g. Saši Goluboviću
- načelniku Opštinske uprave, gospodinu Goranu Gajiću
- predsednici Skupštine opštine, gospođici Jeleni Trifunović
- čoveku zaduženom za odnose sa javnošću, gospodinu Draganu Iliću
Razgovor je bio odvojen jedino sa predsednicom Skupštine, dok sam sa ostalim nabrojanim licima razgovor vodio zajedno.

Ono što vam sada mogu reći je da postoji velika konfuzija u opštini oko izrade sajta. Odgovori koje sam dobio na postavljena pitanja bili su različiti, nesigurni i nedovoljno razjašnjeni. Zato je dogovoreno između pomenutih lica da se u sredu, 12. novembra održi sastanak posvećen ovom pitanju, a ja sam zamoljen da do tada ne saopštavam odgovore na postavljena pitanja.
Zato ću vam ja sada reći samo ono što sam nezvanično čuo i shvatio iz priče:
1. Sajt radi ekipa "Radio Bubamare"
2. Najverovatnije ne postoji nikakav ugovor o tome, već je dogovor napravljen usmeno, pre nešto više od 6 meseci
3. Dogovor je najpre bio da pomenuta ekipa napravi samo "kostur" sajta, a da ljudi iz opštine unose sve ostale podatke. Kasnije, sa novim opštinskim rukovodstvom, dogovoreno je da tvorci sajta ipak ubacuju neke podatke
4. Za izradu sajta dogovoren je iznos od 10.000 dinara
5. Sajt je trebao da bude završen odavno, ali se rokovi stalno produžavaju, poslednji rok je istekao u petak
6. Svi u opštini su saglasni da sajt treba da radi tim stručnih ljudi
7. Sastanak u sredu sa predstavnicima ekipe koja radi sajt opredeliće dalju sudbinu sajta
8. Što se tiče "frljoke", nisam uspeo da saznam da li je on umešan u izradu sajta, iako me čovek lepo zamolio. A nikome nije ni bilo poznato o kome se radi.
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2008, 23:16:35 by G-o-s-t »

Van mreže G-o-s-t

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #49 poslato: Novembar 14, 2008, 09:11:17 »
I hajde da zaokružimo ovu temu, pošto mi je gospodin cccc neredio da obavestim javnost na forumu o tome:
na sastanku održanom u sredu dogovoreno je da dalje uređenje sajta preuzme Informativna služba Opštine. Radio Bubamara se odrekla naknade za dosadašnju izradu sajta svrljig.rs. Ostaje da se vidi kako će sada napredovati izrada sajta.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #50 poslato: Novembar 14, 2008, 10:32:14 »
[logged]Samo ne razumem čemu ovolika misterija, mogli su odmah da kažu da oni (Radio Bubamara) rade sajt. A to što su se kao odrekli novčane naknade to je vrhunac, pa ona nije njima ni pripadala jer nisu imali nikakav potpisan dokument-ugovor o pružanju usluga, već samo izgleda usmeni dogovor. Samo je pitanje da li su takvom vrstom dogovora obe strane prekršili zakon? I ko sad ima stvarnu kontrolu nad domenom .rs?
[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #51 poslato: Novembar 14, 2008, 11:23:49 »
I sta cemo sad?

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #52 poslato: Novembar 20, 2008, 10:40:29 »
Cije je vlasnistvo domen www.svrljig.rs i da li se internet portal radi po preporukama za izradu internet strana drzavne uprave i lokalne samouprave, pogledajte i skinite sa http://www.sendspace.com/file/qtsm3b?
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2008, 11:41:52 by Nikola Jovanovic »

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #53 poslato: Novembar 22, 2008, 11:52:37 »
neego jel zna neko kad će puste sajt? malo se sve ovo oteglo

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #54 poslato: Novembar 25, 2008, 15:40:19 »
[logged]Verovatno na jubilej - sto dana rada opštinske vlasti ;)
Kako da se zna kad ne postoji ugovor a samim tim ne postoji ni obaveza, rok, krajnji datum... [/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
« Odgovor #55 poslato: Decembar 16, 2008, 20:46:04 »

Počeo je sa radom domen www.svrljig.rs, ali ovog puta stvarno  ;)

Puno uspeha i sreće mu želim, i da reprezentuje naše mesto na dostojan način...
« Poslednja izmena: Jul 03, 2009, 18:37:01 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Odg: Poceo sa radom Svrljig.rs - zvanicni sajt opstine Svrljig
« Odgovor #56 poslato: Jul 02, 2009, 08:01:23 »
Timacum Maius je od Timacum Mouse presao u Timacum Mains na ovom sajtu http://svrljig.rs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=19&Itemid=20 Ne znam samo zasto su postavljeni TM, Denizen i Siziif u Privredi medju preduzeca?!
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Odg: Poceo sa radom Svrljig.rs - zvanicni sajt opstine Svrljig
« Odgovor #57 poslato: Jul 03, 2009, 18:47:04 »
Da se nadovežem i ja na prethodni post; svakome se mogu desiti pravopisne greške, tj. greške pri kucanju tekstova na tastaturi. Ali ovaj sajt ima vokaciju zvaničnog sajta opštine, i namena mu je da predstavi našu opštinu i objavljuje vesti o radu lokalne vlasti, tako da želim da ukažem na veći broj pravopisnih grešaka u člancima na njemu.

Ljudski je grešiti, ponavljam, ali bi bilo dobro da se takve greške što manje pojavljuju na sajtu...

Inače, turnir u malom fudbalu je počeo a dotična sekcija na sajtu je još uvek "u pripremi"  :-X...

Ovo su samo dobronamerna zapažanja, da bi ovaj sajt bio još bolji.  :uu:
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Odg: Počeo sa radom Svrljig.rs - zvanični sajt opštine Svrljig
« Odgovor #58 poslato: Februar 23, 2010, 22:29:29 »
Maločas sam skoknuo do zvaničnog sajta opštine i mogu samo da ustanovim da od letos nema ništa novog: i dalje se prave grube greške u tekstovima najverovanijte nastale brzim prekucavanjem teksta i neproveravanjem i ispravljanjem istih.  Pa, Boga mu, ako se neko trudi da te članke i postavlja, zar ne može da ih prekontroliše pre nego što i objavi ?

Evo poslednjeg članka (samo prvi pasus):

Humanitarno-politička delagacija Štajerske posetila Svrljig     

FINANSIRANJE PROJEKTA SOCIJALNE ZAŠTITE

/Svrljig 22.februar 2010.god./    Humaitarno-politička delegacija Štajerske posetila je danas Svrljig gde je sa najvišim rukovodstvom opštine još jednom potvrdila rešenost da pomogne finasiranju projekata socijalne zaštite u jednoj sa dna lestvice 40 nerazvijenih opština Srbije.Delegaciju Štajerske predvodio je prof.dr. Gerald Šefer,predsednik Crvenog krsta Štajerske i član pralamenta Austrije a sa njim je bio i prehodni predsednik ove humanitarne organizacije prof.dr. Verner List i član Volfgang Šlajh.Goste je u svom kabinetu primila predsednica opštine Svrljig gospodja Slavica Božinović sa potpredsednikom profesrorom Sašom Golubovićem i predsednikom Skupštine opštine Svrljig gospodinom Radovanom Mitićem.Sastanku su prisustvovali i gospodja Sonja Asanović-Todorović,prehodni konzul u Austriji,  gospodin Ljubomir Mladenović savetnik Crvenog krsta Srbije za medjunarodnu saradnju, kao i sekretar Crvenog krsta u Svrljigu Stevan Stojanović,večnik dr. Slavoljub Petković,direktor Doma zdravlja dr.Ljutomir Davidović i dr.Aleksandar Ignjatović,predsednik Upravnog odbora Crvenog krsta Svrljiga.

Ima ih još u nastavku članka na http://www.svrljig.rs/, mislim da je ovo dovoljno.

Opet kažem, ovo je dobronamerna kritika. Internet je prozor u svet,posao ovog sajta je da predstavi našu opštinu i njen rad besprekorno, u interesu je svih nas. Bez lekture i korekture tekstova pre objavljivanja sajt deluje neozbiljno.

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Počeo sa radom Svrljig.rs - zvanični sajt opštine Svrljig
« Odgovor #59 poslato: Februar 24, 2010, 00:00:25 »
Deluje kao sastav deteta iz osnovne koje ima 3-jku iz srpskog. I posle tacke ide razmak :)

Ne znam koliko je ovo nemarnost a koliko (ne)pismenost

p.s. i moj komentar je dobronameran :D