54 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Fake Criterions  (Pročitano 1968 puta)

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Fake Criterions
« poslato: Novembar 02, 2011, 22:50:28 »

... je Tumblr blog ciji sadrzaj u najvecoj meri sacinjavaju radovi drugih autora koji kreirajuci amaterske omote filmova podrazavaju dizajn Criterion Collection-a - kompanije koja se od sredine osamdesetih bavi "prevodjenjem" kultnih ostvarenja sedme umetnosti u digitalni format sprecavajuci njihovo propadanje.

Sajt funkcionise tako sto s vremena na vreme otvara konkurse sa zadatom temom (jedan film, filmovi jednog autora, odredjeni zanr, itd.), a potom objavljuje najuspelije radove.

Fake Criterions trenutno slavi drugu godinu postojanja pa je shodno tome otvoren konkurs na temu "nastavci" (sequels) u trajanju od 1. do 15. novembra. Za prva tri mesta su obezbedjene i simbolicne novcane nagrade, a radove ce ocenjivati ziri od pet clanova (novinara).

Na internetu sam nasao .PSD fajl koji sadrzi sve elemente i tacne proporcije trenutnih Criterion omota: Download. Pa, ko voli, nek izvoli...

I na kraju, The Real Criterion.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
Odg: Fake Criterions
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2011, 16:36:13 »
fake is better : D
Neon Genesis Evangelion

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2011, 22:32:09 »
Sinoc sam na Tumblr-u postovao svoj kover, ovi ga danas reblogovali i sudeci po rekacijama ljudi, nije tako los. Eto Svrljizana i medju laznim K.-ovima...

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2012, 20:51:42 »
Opet sam se zezao u PS-u. Za one koji nisu u toku, hipster kover izgleda ovako jer se knjiga zove: Do Androids Dream Of Electric Sheep. :)