56 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Deezer - najveći online muzički džuboks  (Pročitano 24592 puta)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
    • Mega blog
Deezer - najveći online muzički džuboks
« poslato: Septembar 01, 2008, 19:32:45 »

:preporuka: :star:

Za neupućene : ono što je Youtube za video klipove to je Deezer za online preslušavanje muzike : referenca !

Svi mi volimo muziku i gomilamo istu na hard diskove, ali evo elegantnijeg rešenja : slušanje muzike u streamingu preko neta/Deezera  :D

Sajt Deezer postoji već neko izvesno vreme. I do sada se pokazao kao jedan od boljih muzičkih arhiva (oko 2.5 miliona numera). Naime, dovoljno je da besplatno kreirate svoj profil (što i ne morate, ali imate više mogućnosti), i nakon toga počnete pretraživanje veoma bogate audioteke. Takođe, kao jedna od mogućnosti ponuđena je opcija uploadovanja muzike u formatu mp3 sa vašeg privatnog računara. Pesme koje se mogu naći na ovom sajtu, mogu se slušati u celosti, što, recimo, nije slučaj sa dosta popularnim sajtom iTunes.

Ovaj sajt nudi mogućnost kreiranja sopstvenih play listi, izbor žanra muzike koji vam najviše odgovara, rešavanje i pravljenje kviza koliko poznajete muziku i slično. Na ovom sajtu takođe možete spojiti lepo i korisno: dodati prijatelje, steći nove, razmenjivati muzičke aterijale, glasati za najbolju play listu, javno se deklarisati kao najveći i najvatreniji obožavatelj grupe The Tiger Lillies, čitati vesti vezane za sve omiljene muzičke izvođače ( jedini preduslov je da su živi, i da se nisu raspali)...

Pesme možete slušati koliko god puta hoćete, dakle bez ograničenja. Što se tiče postovanja muzike koja vam se dopada na neki od vaših externih sajtova, postoje dve opcije : ako ne želite da pravite playlistu nego želite samo jednu pesmu na svom externom sajtu koji podržava java script – to možete učiniti tako što će te samo jednim klikom zatražiti code. Isto pravilo važi i sa postovanje kreirane željene liste.

Znači bitan je ovaj prozor na Deezeru (sa crvenom strelicom) ako želite da postujete muziku na www.svrljig.net u temi "Šta slušate od muzike u ovom momentu?" (tad ćemo i svi ostali da slušamo i možda otkrijemo tu numeru ). Dovoljno je pomoću copy/paste metode prekopirati crvenom bojom oivičeni link na forum. A opcija obeležena strelicom vam omogućava da odredite boje vašeg plajera na forumu; ukoliko želite nešto da promenite, prvo to uradite pa onda prekopirajte link http://www.deezer.com/track/575885

I na forumu ćete dobiti ovo :
Small | Large
Kliknite na "play" taster na playeru i muzika kreće  :lol2: .Odlična stvar ! Jedini nedostaci su što je potreban ADLS i što nema domaćih numera i najnovijih stranih albuma ali mislim da ipak ima muzike na pretek. Enjoy  ;-) .

« Poslednja izmena: Septembar 01, 2008, 19:41:07 by mega games »
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Re: Deezer - najveći online muzički džuboks
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2008, 21:04:45 »
Ovo izgleda mocno. Odlican post!
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2008, 21:08:59 »
Deezer i jeste moćan ! 

Btw : thanks  ;-)
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2008, 23:00:06 »
Mi lajki it veri mac...

Ja sum odusevljena ovim cudom... zaista super sajt... sa eeeextra 'zikom :)  :lol2: :D :D :D

Miwosh

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2008, 18:18:14 »
Sajt je odlican...znam za njega jos od ranije(a tek sada sam se reg.) i mislim da sam bas od tebe saznao... hvala mega... :)

Trenutno slusam gunse ... :)

http://www.deezer.com/user/miwosh

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2009, 00:09:17 »
:) nadam se da će ovaj da mi zameni jiwa....

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2009, 18:59:33 »
Bojim se da neće...

Na žalost Deezer je obavio update sajta, i na svom blogu se hvali promenom dizajna, novim flash playerom za preslušavanje muzike itd,itd. ali je sve to samo maska za neprijatno iznenađenje koje je usledilo mnogobrojnim posetiocima ovog sajta. Draž ovog sajta je bio veliki izbor dostupne muzike bez registracije. Sajt je lociran u Francuskoj i lokalni SOKOJ (ovde se zove Sacem) je "prišrafio" sajt i uvedene su dve značajne restrikcije :

1. teritorijalna restrikcija : određen broj naslova neće biti dostupan u zavisnosti od porekla/zemlje IP adrese sa koje se logujete (vaše snimljene playliste će zbog ovog poteza biti značajno osakaćene). Fora : ako pesma koju želite da čujete je izdata u GB a nije u Francuskoj biće dostupna tek kada bude objavljena zvanično u Francuskoj. Katalog dostupnih pesama neće biti isti za sve zemlje :bm:.

2. obavezan upis i logovanje da bi se mogla slušati muzika. (Kažu, da je brzo,besplatno i jednostavno, ali zaboravili su da kažu da morate prihvatiti pravila upisa i primati na mail komercijalne (spam) poruke njihovih partnera)  >:(.

Deezer se povinovao zahtevima muzičkih izdavača ali svi zajedno samo kopaju sebi jamu jer :

1. Deezer se time jako diskreditovao jer na hiljade naslova više nisu dostupni članovima i značajno je smanjio kataloge naslova po državama.

2. To je po meni samo još jedan korak unazad u borbi protiv muzičke piraterije, korisnici Deezera ako ne mogu da nađu muziku naći će načina da je skinu sa neta.

Šteta, Deezer je bio moj favorit ali zbog ovoga moraću da tražim neki drugi sajt za slušanje streaming muzike. Ponuda ne nedostaje na ovom topicu gde ću vas i dalje obaveštavati o svakom novitetu iz tog domena.

Van mreže oVermind

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2009, 20:10:20 »
pokvareni kapitalizam na delu!

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2009, 12:28:47 »
ma zivela piraterija!!!!!
Neon Genesis Evangelion

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2009, 12:52:30 »
Resenje postoji teoretski nisam ga probao u praksi ali sam siguran da moze da uspe. Pronadjite besplatne proxy servere iz koje hocete zemlje i ubacite ih u firefox ili operu. 
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
    • Mega blog
Odg: Deezer - najveći online muzički džuboks
« Odgovor #10 poslato: Jun 19, 2009, 08:38:02 »
Od 24 juna će Deezer preći na treću verziju izgleda sajta; prenosim vam slike i utiske jednog beta testera.

Prvi utisak je da će sajt doživeti značajan lifting i da će upotreba flash tehnologije prikaza biti svedena na minimum, tako da će se sajt brže učitavati.

Druga značajna promena je vizuelnog karaktera: nema više sivo/crne pozadine već se prelazi na sivo/belu varijantu. Novina je i pojavljivanje ekvilajzera pomoću koga možete vršiti fina podešavanja muzike...

Sve u svemu Deezer postaje "Faster, harder, better" ; svratite do njega posle 24/06 pa proverite i sami  ;)
« Poslednja izmena: Jun 20, 2009, 22:39:46 by mega games »