61 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Tips and Tricks  (Pročitano 1420 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Tips and Tricks
« poslato: Avgust 29, 2008, 15:11:38 »
Ovde postavljajte Tipove i Trikove vezane za internet. Evo ja cu prvi:

Da bi dobili najbolji kvalitet pri uploadu na youtube uradite sledece:

1. Postavite da se compresuje u MPEG4 H.264 kodek ili slican, negde kao kod mene moze da se nadje x264 svejedno je,
2. Postavite 2 prolaza(2 pass encoding) sa zadatom zeljenom duzinom fajla (2 pss - Video size) za 2-3min ja obicno stavljam 5MB
3. Podesite rezoluciju na 320x240. To je rezolucija koju youtube prikazuje.
4. Za audio codec stavite standardan MP3 128kbps Stereo ili Mono zavisno od ulaznog videa ali najcesce ide stereo.   

"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže cambridge

• Hyper-aktivan član
Re: Tips and Tricks
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2008, 19:36:13 »
Za profesionalni kvalitet X.264 fajlova preporucujem MeGUI

P.S. kao i svaki netrivijalni software ima nekoliko nedostatka: 1-postoji samo za windows 2-nero aac audio kodek se skida rucno 3-update traje dugo 4-komplikovan je za prosecnog korisnika ;)
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2008, 19:43:55 by cambridge »
cam.vacau.com

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2008, 12:33:14 »
Ja koristim Avidemux na Linuxu, a ljudi na Windowsu mogu VirtualDub(koji je isto konfuzan za pocetnike). Da li je MeGUI bolji od VirtualDuba?
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže cambridge

• Hyper-aktivan član
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2008, 14:13:52 »
me gui je SVE dok virtual dub samo upravlja streamovima i ubacuje filtere
cam.vacau.com