52 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: SENDVICI - od Lorda Sandwich-a do danasnjih dana  (Pročitano 2736 puta)

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
SENDVICI - od Lorda Sandwich-a do danasnjih dana
« poslato: Avgust 11, 2008, 19:00:36 »
Od Lorda Sadwich-a, koji je svom slugi narucio da mu izmedju 2 parceta hleba stavi ,,nesto,, i tako, nesvesno, izmislio obrok na kojem, moze se reci, pociva zapadna kultura jedenje, do danasnjih, brendiranih sendvica na 1000 razlicitih nacin, sa 1000 razlicitih sastojaka...

Kada sam pre 5-6 godina drzao neku malu prodavnicu brze hrane, nazvao sam je Sendvicarnica kod Joe-a a moj prvi brend name sendvic je bio Big Joe sendvic. Imao sam i druge specijalitete, kao na primer paket za dorucak - 2 tosta dosta ili sendvic sa omletom, ali Big Joe Sendvic je bio najprodavaniji i najomiljeniji proizvod moje male sendvicarnice u dvoristu srednje skole u Svrljigu.

Zelim da sa clanovima foruma podelim recept tog sendvica. Napravite ga i probajte, necete se pokajati:

Big Joe Sandwich

Za izradu Big Joe Sandwich -a od materijala je potrebno:

•        Lepinja;

•        Šunka;

•        Ruska salata;

•        Urnebes salata;

•        Zelena salata;

•        Krastavac;

•        Paradajz;

•        Kečap;

Big Joe Sandwich  se pravi u 11 koraka. Važno je slediti ove korake jer samo tako ovaj specijalitet dobija svoj karakterističan, prepoznatljiv ukus. Koraci su sledeči:

1.      Lepinja se seče sa 2 reza i tako se dobijaju 2 dela Big Joe Sandwich  -a.

2.      U prvom (donjem) delu sendviča, na donjoj strani namazati jednu supenu kašiku kečapa.

3.      Na gornjoj strani istog dela Big Joe Sandwich - a namazati jednu kafenu kašiku urnebes salate.

4.      Na donjoj strani prvog reza sendviča preko kečapa staviti list zelene salate.

5.      Preko zelene salate staviti 3 parčeta šunke.

6.      Zatvorite prvi (donji) deo sendviča.

7.      U drugom (gornjem) delu sendviča, na donjoj strani staviti list zelene salate.

8.      Preko zelene salate staviti 2 parčeta šunke.

9.      Preko šunke staviti jednu kafenu kašiku ruske salate.

10.  Preko toga staviti 2 tanka parčeta krastavca i 2 tanka parčeta paradajza.

11.  Zatvoriti drugi (gornji) deo i Big Joe Sandwich  je gotov.

Posebno voditi računa o pakovanju Big Joe Sandwich -a. Sendvič uviti u žutu salvetu, staviti zeleni papirić na kome piše Big Joe Sandwich  - kao garancija kvaliteta i sve to obmotati providnom folijom. Tek sada je sendvič spreman za posluženje.
Prijatno!

Da li i kakve sendvice volite? Sta u njih stavljate? Tople sendvice ili tosteve?

« Poslednja izmena: Avgust 11, 2008, 19:06:39 by Nikola Jovanovic »

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
Re: SENDVICI - od Lorda Sandwich-a do danasnjih dana
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2008, 19:36:02 »
Moja omiljena vrsta sendvica je takozvani "Jadnicki sendvic". Nisam ga patentirao, ali hocu :)

Nacin pripreme:

- Prvo nadjes curu, pa je bas…bas zavolis.
- Zatim, u roku od 2 dana, unistis sav dzeparac na skupe sladolete (preporucujem Frikomov, Grandissimo), sokove, pivo ili mozda Mars Minis.
- Onda ti cura, krisom, u 2 leba stavi majonez i parce salame. Cesto ga umota u najobicniju novinu, ne zeleci da skrece paznju roditelja.
- Ako je usput ne zgazi kamion ili je ne pojede kuce, dobio si “Jadnicki sendvic”.

Znak paznje upakovan u olovnu hartiju, medju dve budjave kriske, ima najvelicanstveniji ukus od svih ukusa koje je stvorila ljudska ruka. Jeste malo skup, kad se preracunas, ali vredi. Dezert je, naravno, ukljucen.

Prijatno!

Miwosh

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2008, 03:06:50 »
Sendvich kod Dojchu bwe... :D :D :D

(kad sam mnogo gladan)

1/2 hleba
100 g novosadska
100 g cajna
50 g kackavalj

Moze i kecap & majonez... ja obzavezno uz sendvich i dva jogurta... :)

Bombere javi se...  :D

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2008, 17:26:11 »
moj sendvic:

pomesati majonez i tvrdo kuvano zumance, time namazati kiflu, naradjati snite cajne kobasice, staviti naseckane zelene maslinke, staviti snite paradajza.
mljac.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.