124 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: "Rupe" na Facebooku  (Pročitano 2085 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
"Rupe" na Facebooku
« poslato: Jul 26, 2008, 12:39:40 »
Sophos je upozorio na sigurnosne propuste na poznatom social networking sajtu - Facebook

Sophos, kompanija koja se bavi pitanjima sigurnosti i kontrole u IT oblasti, objavila je da je tokom testiranja beta verzije novog dizajna korisničkog profila na pomenutom sajtu došlo do sigurnosnih propusta, pri čemu su podaci o datumima rođenja korisnika postali dostupni javnosti.

Oko 80 miliona aktivnih korisnika koji su "sakrili" informacije o svom datumu rođenja početkom ove nedelje postali su ovim propustom, po Sophosu, moguća meta za razne vrste prevara vezane za krađu identiteta.

Iako je propust brzo ispravljen, Cluley, viši tehnološki konsultant u Sophosu, savetuje korisnicima ovog i drugih sličnih sajtova da ne ostavljaju prave podatke o svom datumu rođenja za slučaj da se ovakav propust ponovo desi, jer je po njihovom prošlogodišnjem istraživanju o prevarama na Facebooku, čak 41% korisnika putem ovog sajta nesvesno otkrilo svoje lične podatke.

Video demonstracija pomenutog sigurnosnog propusta objavljena je i na Sophosovom YouTube kanalu, a možete je pogledati i ovde:

Small | Large
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
Re: "Rupe" na Facebooku
« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2008, 16:33:52 »
[logged]Facebook je zato i napravljen da bi skupljao lične podatke i predstavlja "veliku matičnu knjigu". Uz malo reklame uspeli su da skupe na milione podataka i da pri tom zarade velike pare. Baš onako na američki način "i jare i pare".
Fox Molder je više puta ukazivao na zavere ovakvog tipa ali šteta kad nema ko to da uoči.[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže Dare

• Moderator
  • Hyper-aktivan član
    • -> Кликни БРЗО !
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2008, 12:26:44 »
a kad stavim da sam rodjen 1900-te nece da prihvati :D zasto mi onda nudi tu opciju

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2008, 00:55:21 »
a kad stavim da sam rodjen 1900-te nece da prihvati :D zasto mi onda nudi tu opciju
hehe :) pa to da se ne bi pojavio neki 1900 rodjen stvarno pa da ih optuzi za diskriminaciju.
valjda zato.
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.