72 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: KOLOIDNO SREBRO - ŠTA JE TO ?  (Pročitano 21013 puta)

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
KOLOIDNO SREBRO - ŠTA JE TO ?
« poslato: Jul 26, 2008, 11:59:30 »
Trenutno je poznato da koloidno srebro ubija preko 650 raznih bolesti, uključujući i AIDS i rak !!! ( Nemojte sad: ma da, to je nemoguće. Ko vam je to rekao? Kome je u interesu da NEZNATE ?)

Idemo polako, upoznajmo što je to i kako se može napraviti kod kuće.

1. Šta znači koloidno?

Reč koloidno znači da je nešto toliko malo da je raspršeno, a NE OTOPLJENO u otapalu ( vodi ). Delići su toliko mali da niti ne sednu na dno niti plutaju po površini. Oni su ionizirani, tako da svaki delić ima isti naboj i jedan drugog odbijaju. U slučaju koloidnog srebra, delići su veličine 1/7000 od veličine crvenog krvnog zrnca, što ga čini vrlo prilagodljivim.

2. Šta je s čistoćom? Koliko traje?

Koloidno srebro, za razliku od ostalih suplemenata, ne može se "pokvariti" jer ni jedan živi organizam ne može živeti u koloidnoj otopini. Kada je koloidno srebro napravljeno metodom niskog napona, nakon nekog vremena, poneki ioni gube naboj i priklanjaju se drugim ionima koji su u im najbliže. Kad se to desi, koloidno srebro menja boju jer se nakupina poveća tako da počinje lomiti svetlost. Ovisno o tome kako je koloidno srebro napravljeno ( napon, čistoća vode, uslovi... ), ono menja boju od svetložute do zlatne, a ponekad i poprimi sivkastu boju. Ništa od toga ne menja efikasnost koloidnog srebra čak i kad je tamnosmeðe ili tamnoljubičaste boje, neće biti otrovno, ali se tada samo teže asimilira, odnosno prilagoðava. Kada se koloidna otopina radi pomoću visokog napona, ona se tada stabilnije ponaša kod čuvanja, te ima jako dugi vek trajanja.

3. Dakle, koloidno srebro nije nikad otrovno ili opasno?

Koloidno srebro se radi ISKLJUČIVO U DESTILOVANOJ VODI, tj. voda ne sme imati nikakvih minerala ili bilo čega otopljenog u sebi. Inače bi se srebrni ioni povezali s otopljenim mineralima i mogli činiti soli ili otrovne supstance. ( srebrni nitrat ili srebrni hlorid ) Dakle, najbolja je čista voda dobivana destilacijom, odnosno kondenzacijom vodene pare.

4. Šta u vezi argirije, bolesti vezanoj uz "plavu kožu" ?

Nikada nitko nije ikada prijavio niti jedan slučaj koji je vezan uz upotrebu koloidnog srebra. Tu bolest vežu uz prekomerno uzimanje srebrnih soli ( srebrni nitrat ) koja sadrži otrovne supstance. Bilo koja količina koloidnog srebra ne može uzrokovati argriju.

5. Koja je koncentracija najbolja? Koliko koloidnog srebra treba konzumirati?

Mera za koncentraciju je ppm ( od parts per million ), odnosno broj čestica u milijon komada. Svetski stručnjaci za zdravlje širom sveta slažu se s tim da je prisustvo srebrnih iona u bilo kojoj koncentraciji u ljudskom telu dobro za zdravlje. Izvanredne rezultate pokazala je koncentracija od 0,33 ppm-a ( 1/3 ppm !!! ). Neki proizvoðači koloidnog srebra proizvode čak 1000 ppm-a, dobivenih sa velikim naponom. No, odlične rezultate pokazuju sve koncentracije. Preporuka je oko 2 - 4 čajne kašičice dnevno.

6. Šta se dešava ako se predoziramo? Možemo li uzeti previše?

Jedina negativna strana uzimanja odjednom u početku previše koloidnog srebra je Herxeimerov efekt, a to je slučaj kad srebro ubije previše patogenih materija pa ih telo ne može odjednom izbaciti iz sebe normalnim putem, već ih izbacuje sekundarnim putevima - preko pluća, sinusa ili kože. Koloidno srebro je najbolji antibiotik koji ubija SAMO bakterije koje nisu poželjne u telu, a ostavlja npr. one koje su nam potrebne za probavu ili slično ( acidofil ). Takoðe ubija viruse i gljivice.

Celokupni tekst ( na engleskom ) sa upotrebom koloidnog srebra skinite ovdje.
KAKO NAPRAVITI KOLOIDNO SREBRO ?

Evo optimalne izrade koloidnog srebra kojeg možete vrlo lako napraviti i kod kuće. Uzmite pola litre DESTILOVANE vode i ulite ju u čistu staklenu ili plastičnu posudu. Za elektrode možete upotrebiti kašiku ili foliju od čistog srebra ( a pogodni su i srebrni predmeti kao što su npr. 2 kašike iz srebrnog kuhinjskog kompleta - ionako vam stoji bezveze u ormaru ). Razdvojene elektrode stavite u posudu, pričvrstite ih nekako i pustite ISTOSMERNU struju izmeðu 12 - 40 V. To možete dobiti i raznim stabiliziranim ispravljačima ( adapterima za struju 12 - 40 V ) ili baterijama ili akumulatorima. Npr. možete povezati serijski 2 ili 3 akumulatora od 12 V, tako da dobijete 24 ( sa 2 ), odnosno 36 V ( sa 3 akumulatora ). No, dovoljno je već i 12 V da bi proces uspešno završili. Zavisno o naponu i temperaturi vode ( najbolje ju je malo zagrejati oko 30-40 stepeni C ), nakon 15 - 40 minuta se pojavi maglica oko jedne elektrode. Proces pustimo da traje oko 30-60 minuta i tada se maglica raziðe u vodi i otopina opet postaje prozirna. Isključimo struju, prelijemo u neku posudu u kojoj ćemo uskladištiti koloidno srebro. Najbolje u staklene flaše od tamnosmeðeg ili tamnoplavog stakla ( npr. od piva !!! ). I čuvamo ga na tamnom mestu, jer na suncu se brže deioniziraju čestice, pa duže traje i efikasnije je ako se čuva na tamnom mestu.

Mnogi ljudi su probali i videli uticaj najboljeg prirodnog antibiotika - koloidnog srebra. Osobno ga pijem i mogu reći da sam vrlo retko bolestan, bolje se osećam i lakše podnosim neke teške situacije vezane uz promenu vremena i slično. Neki ljudi zahvaljuju koloidnom srebru što su preživeli bezizlazne situacije kada su i doktori rekli da "nema više spasa". Izgleda da balansira telo tako da se ono bolje može zaštititi od dnevnih napasti sa raznih strana. Mnogi mi traže da im napravim koju litru, i mnogi koji su počeli koristiti osećaju pozitivne promene. Nekima treba nekoliko meseci da se to manifestuje, a neki za par dana već osećaju promene. Ali zapamtite: ovo rešava samo POSLEDICE mnogih bolesti, ali UZROKE ustvari treba odstraniti ( gubitak energije na razne načine - stres, nervoza, uzimanje nezdrave hrane... )!!!

Izvor: Astrozmaj
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
Re: KOLOIDNO SREBRO - ŠTA JE TO ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2008, 16:37:19 »
[logged]A time li se bavio Radoman svih ovih godina[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2009, 00:33:56 »
Pre izvesnog vremena sam dobila nekoliko  listova sa fotokopiranim tekstom o koloidnom srebru.Ovo pominjem, jer ne znam izvor podataka, ali osobi, koja mi je to dala, verujem.Pila sam vrlo kratko koloidno srebro, moja greška i nedisciplina, ali sada, zbog nekih problema  koji ne nestaju, hoću da nastavim s njegovim uzimanjem.Ispisaću vam neke podatke sa gore pomenutih papira, a o ličnom iskustvu ću pisati za jedno mesec dana.
Dakle,slede "iscepkani" pasusi iz teksta, koji imam.Neću ih "obrađivati" i prilagođavati, ne zamerite, zaista mi se ne mili da to radim.Samo resavska škola ...

* Da li ste se ikada zapitali kako to da se niko ne zarazi  prilikom obreda pričešća  u pravoslavnim hramovima, kada više stotina ljudi pije iz iste kašičice?Ili, kako to da je evropska aristokratija preživela bez ijedne žrtve epidemije kuge i kolere, koje su pokosile njihove podanike?Ili, zašto se na dvoru cara Dušana jelo srebrnim kašikama, iako bi njegovom nadimku "Silni" višpe odgovarale zlatne?
Odgovor je krajnje jednostavan:srebro

(Napomena:da li je tačno sve gore pomenuto ne znam i ne ulazim u to.Rekoh već:Resavci me "zaposeli" )

*Koloidna srebrna voda koristi ljudskom organizmu u prevenciji i lečenju infektivnih bolesti, kao i jačanju i podmlađivanju organizma više od bilo kog poznatog preparata.
Srebro deluje kao katalizator blokirajući određene enzime  koje bakterije, virusi i gljivice koriste u svom metabolizmu.U kontaktu sa srebrom ovi izazivači bolesti brzo ostaju bez kiseonika i hrane i raspadaju se.Oni se odstranjuju iz organizma imunološkim, limfnim sistemom i sistemom organa za izlučivanje.Taj proces je toliko brz i efektan, da nijedan mikroorganizam ne može da mutira i stekne rezistentnost na koloidno srebro , a samo ih je nekoliko koji su rezistentni.I to je dobra vest, jer je reč o onim korisnim mikroorganizmima koji su neophodni za funkcionisanje ljudskih organa.

*Antibiotik može da uništi  desetak vrsta patogenih organizama, ali srebro ih ubija više od 650 .Rezistentnost je nemoguće postići.A,što je najvažnioje,srebro je u obliku koloida potpuno neškodljivo za ljudski organizam.
Potvrđene su regenerativne mogućnosti srebra, posebno na jetru, kosti, meka tkiva pa čak i mozak.

*Koloid je najbolji način primene srebra u medicini upravo zato što su ćelije i telesne tečnosti svih živih bića zapravo u koloidnom stanju.Klasični lekovi su , međutim, uglavnom u obliku  kristala i zbog toga organizam treba da ih prvo pretvori u koloid da bi ih iskoristio, a to je proces , koji se odvija u organima za varenje.Zbog toga većina  veštačkih antibiotika usput ubija i korisne bakterije crevne flore.K.s. se, međutim, apsorbuje u krv veoma brzo i pre dolaska u želudac, tako da ne izaziva ove neprijatne sporedne efekte.

*Koloidna srebrna voda  je, dakle, prirodan, bezbedan, netoksičan antibiotik, uspešan u uništavanju  više od 650 izazivača bolesti, uključujući viruse, bakterije i gljivice-plesni.

*Koloidu srebrnu vodu treba koristiti svaki dan(dodajem ja :četiri kašičice od po 5ml dnevno,kako piše na uputstvu pakovanja polulitarske flašice).

*Da bi se očuvala njena potpuna efikasnost treba obavezno koristiti plastičnu ili staklenu kašičicu  ili čašu (u pakovanju s vodom ima plastična kašičica).U suprotnom, ako biste koristili metalnu kašičicu, posle izvesnog vremena ona će postati lepo posrebrena, ali će za toliko manje lekovitih čestica stići u vaš organizam

OT:Joj,ima tu još teksta, ali se meni više ne kucka.Potrudiću se da nastavim sutra, prekosutra sa još ponekom zanimljivošću u vezi srebrne vode.
« Poslednja izmena: Januar 11, 2009, 00:56:06 by alba »

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2009, 11:00:32 »
el ima ovo negde da se kupi, nisam bas za -uradi sam- varijantu
Neon Genesis Evangelion

Van mreže geronimo

• Prelazi u legendu
  • NIKAD ROBOM
    • NIKAD ROBOM
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2009, 19:53:15 »
Ma bre,samo odes da ti prebaju za 100 gr kafe ..kakvo sivo kaloidno-kakvo belo srebro,kakve zaraze i bolesti,uputstva i bacanje para na apotekarske zezalice i medikamente..:))))
NIKAD ROBOM

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2009, 21:51:30 »
el ima ovo negde da se kupi, nisam bas za -uradi sam- varijantu
Siši babin escajg dok ne dobije crnu boju!

:focus:

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2009, 23:06:29 »
Sephiroth imaš po apotekam,petpostotnu srebrnu vodu.Prodaje se u plastičnim flašicama od pola litre.Jedna je jednoj osobi dovoljna za mesec dana.Nije baš jeftino, ali ko puno kuburi sa zdravljem-probaće.Jeftinije je (i svakako naučno utemeljenije)nego odlazak kod vrački, astrologa, baba Feka, strina Sinđi i tetka Zorki, kojima naš narod bezuslovno veruje. 

P.S.Fasciniraju me sveznajući i posprdnjaci.  :pray:

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
Odg: KOLOIDNO SREBRO - ŠTA JE TO ?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2009, 11:38:31 »
MIslim da sam video da ima i u TEMPO-u da se kupi. Nisam siguran. Provericu.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
Odg: KOLOIDNO SREBRO - ŠTA JE TO ?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2009, 18:56:38 »
Da,u "Tempu" ga ima za kupiti.Polulitarka košta šesto i kusur dinara,unazad nekih godinu dana, dok je po apotekama ista količina koštala i do 1200 dinara.

P.S. Proveriti rok trajanja.
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2009, 19:00:35 by alba »