129 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Coca - cola  (Pročitano 10529 puta)

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
Coca - cola
« poslato: Jul 13, 2008, 15:22:54 »
Nikada nisam pila ovo pice... inace trudim se da ne pijem gazirano ( guarana&pivo se ne racunaju  :-P ) Bolje da se odmah ubijem nego da pijem coca - colu... evo i zasto... a ovo je inace samo deo supstanci...

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivach koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivach za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator" ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze da reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje adekvatna zamena".

Naravno, sve ove podatke mozete da proverite na internetu, za to i sluzi. Savetujem da krenete od "wikipedie".

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Re: Coca - cola
« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2008, 15:34:19 »
danas je na zalost sve kancerogeno i nezdravo...
MySpace     FaceBook     Mixography

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2008, 15:51:33 »
Nije bas sve!  ;-) Ko zeli, ume i zna moze da pronadje ono  pravo! Barem kod nas jos uvek moze! U inostranstvu vec ne...
A i bar da se klonimo onih najgorih...

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2008, 20:33:26 »
Nije bas sve!  ;-) Ko zeli, ume i zna moze da pronadje ono  pravo! Barem kod nas jos uvek moze! U inostranstvu vec ne...
A i bar da se klonimo onih najgorih...
nazalost, sve to daje bolji ukus.... kokta bez ortofosforne kiseline i kofeina ima ukus bezveze...
bre, sto je sve sto je ukusno lose po zdravlje?
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2008, 23:32:16 »
[logged]a što turaju drogu...[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2008, 19:23:29 »
Pepsi je zdrav... 

Van mreže Nikola Jovanovic

• Moderator
  • Aktivan član
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2008, 20:05:08 »
Cocta se od sipka pravi i ona je zdrava skoro kao pepsi

Van mreže lunja

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Vredi li...uopste?
    • Lunjin kutak
« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2008, 22:16:03 »
Sve sto je lepo ili je nezakonito, ili goji... c c c....

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #8 poslato: Jul 20, 2008, 01:03:14 »
bre, sto je sve sto je ukusno lose po zdravlje?
Nije, nije... moras ti kod mene na jedno nedelju dana da ti pokazem sta znaci hraniti se zdravo (!) a lepo... uu.. mislim da mi se odusevila pitom od heljdinih kora... i sutlijom od integralnog pirinca sa sojinim melkom - to je da padnes na du*e i da nastavis da jedes :D
A i ima nesto sto je sobro :lol: ali nije za pominjanje na forumu...

Pominjete pepsi i coctu - rekla bih isto s.... drugo pakovanje! Gazirana pica u globalu razdiru nas zeludac...

Van mreže mixy

• Hyper-aktivan član
  • ...lost princess...
    • My neverland...
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2008, 01:16:35 »
Nedavno sam cula jednu neverovatnu pricu. Cula sam je od ozbiljnog coveka koga moji znaju godinama, i ne verujem da bi me lagao. Uostalom i njegov sin mi je to potvrdio...
Naime, u jednoj od glavnih fabrika coca-cole u Kaliforniji jednom su da bi napravili atrakciju u ogromnoj fontani u dvoristu umesto vode pustili coca-colu. Nakon dva dana mermer je poceo da propada i da se prave brazde po fontani. Primetivsi ovo vratili su vodu u fontanu ali steta je bila vidljiva...

I jos nesto... kog ne mrzi da cita.... http://www.naturalnews.com/003228.html

http://www.snopes.com/cokelore/cocaine.asp

http://www.healthbolt.net/2006/12/08/what-happens-to-your-body-if-you-drink-a-coke-right-now/
« Poslednja izmena: Jul 20, 2008, 01:25:17 by mixy »

Van mreže Heretic

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Jul 20, 2008, 14:41:19 »
Heh, ja 10 godina unazad pijem po litar Kole dnevno. Pa-pa bubrezi, dovidjenja jetro, zbogom unutrasnji organi moji (i onako vas nikada nisam voleo).  :-X

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2008, 14:52:39 »
^^^ nemoj tako o unutrasnjim organima. Crevca RULEZ ! 

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2008, 14:56:22 »
[logged]
Heh, ja 10 godina unazad pijem po litar Kole dnevno. Pa-pa bubrezi, dovidjenja jetro, zbogom unutrasnji organi moji (i onako vas nikada nisam voleo).  :-X
Bar nećeš da imaš probleme sa kamenčićima, coca-cola razbija :radovi: čak i mermer[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2008, 21:50:30 »
Cocta se od sipka pravi i ona je zdrava skoro kao pepsi
Ispravka, ne pravi se od sipka, nego joj se dodaje aroma istog. :)

Nedavno sam cula jednu neverovatnu pricu. Cula sam je od ozbiljnog coveka koga moji znaju godinama, i ne verujem da bi me lagao. Uostalom i njegov sin mi je to potvrdio...
Naime, u jednoj od glavnih fabrika coca-cole u Kaliforniji jednom su da bi napravili atrakciju u ogromnoj fontani u dvoristu umesto vode pustili coca-colu. Nakon dva dana mermer je poceo da propada i da se prave brazde po fontani. Primetivsi ovo vratili su vodu u fontanu ali steta je bila vidljiva...

http://www.healthbolt.net/2006/12/08/what-happens-to-your-body-if-you-drink-a-coke-right-now/
i dalje necu integralnu sutliju...
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Sephiroth

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #14 poslato: Septembar 01, 2008, 21:11:26 »

to je zbog fosforne kiseline koja se nalazi i u soku od jabuke, sircetu...... od svega gore nabrojanog najopasniji je aspartam, koga ima samo u "light" coli.... nije sve toliko strasno, i ne svidja mi se ovo panicenje koje smo izgleda preuzeli od USA. lako je naci krivca za sve... samo niko ne zeli sebe i svoje ponasanje da pogleda... nije npr. firma kriva ako neko pije po 2l dnevno, mislim da je sve stetno ako se preteruje u nekom duzem vremenskom periodu..
Neon Genesis Evangelion