144 gostiju, 0 korisnika

Poslednje poruke

Autor Tema: Internet parkovi po Srbiji  (Pročitano 3842 puta)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
Internet parkovi po Srbiji
« poslato: Jun 18, 2008, 13:54:44 »
U sredu 11. juna, Studentski park u Beogradu postao je prvi internet park u Srbiji, u kome je bilo moguće besplatno pristupiti internetu. Povezivanje prenosnih računara na internet bilo je moguće na dva načina: putem USB modema koji su se nalazili na nekoliko klupa u parku, a sam park je pokriven bežičnim internetom brzine od 1,8 megabita u sekundi. Bilo je planirano da u naredna tri meseca svi posetioci parka mogu da isprobaju prednosti ovakvog načina povezivanja i da pri tom uživaju u otvorenom prostoru. Lokacija Studentskog parka je posebno pogodna za studente nekoliko okolnih fakulteta, koju su učenje ili pisanje radova u zagušljivoj biblioteci mogli da zamene prijatnijim okruženjem. Način povezivanja notebookova je objašnjen na tablama postavljenim u parku, pa su svi zainteresovani imali uputstvo kako da priključe svoje računare na Internet.

To je bila ideja, da. Međutim, tokom vikenda, odnosno u noći između 14. i 15. juna wireless hub koji se nalazio u parku iščupan je sa postolja, sam portal je polomljen i išaran grafitima, a iščupani su i USB modemi sa klupa - iza njih su ostale rupe i polomljene daske. Ni nedužne table sa objašnjenjima nisu preživele. Bez obzira na sve, samo dan posle ovog demoliranja otvoren je novi internet park, ovog puta u Nišu, a planira se i otvaranje istovetnog parka i u Novom Sadu! Svaka čast na hrabrosti, ali da li vredi, što bi rekao naš narod, bacati bisere pred svinje?

Izvor B92
Pre:
Posle:

Otvoren je jos jedan internet park ali u Nisu u parku ispred Skupstine grada tj. ispred hotela "Park" videcemo da li ce ista sudbina zadesiti i nis.

« Poslednja izmena: Jun 18, 2008, 13:57:21 by zarej »
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže lutka_sa_naslovne_strane

• Novajlija
  • *
Re: Internet parkovi po Srbiji
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2008, 14:10:38 »
videla sam ovo u nisu, i odlicna ideja... ali koliko su nislije kulturne videcemo za par dana.... ne bi me zacudilo da je to vec slomljeno
I may not be perfect, but I'm aways ME

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2008, 14:20:03 »
Super je. Ja sam baš hteo da isprobam, i isprobaću ovijeh dana ako nekom ne padne na pamet da dezintegriše ovo....

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2008, 14:20:29 »
Stvarno su kreteni sto nisu sacekali 3 meseca besplatno koriscenje da prodje :) Inace protiv sam varvarizma ali kad je Telenor u pitanju i nije mi nesto zao. Nadam se u Nisu da ce da ostane makar 3 meseca a posle me nije briga kad krene da se naplacuje.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2008, 14:31:45 »
Stvarno su kreteni sto nisu sacekali 3 meseca besplatno koriscenje da prodje :) Inace protiv sam varvarizma ali kad je Telenor u pitanju i nije mi nesto zao. Nadam se u Nisu da ce da ostane makar 3 meseca a posle me nije briga kad krene da se naplacuje.
LOL. Onda ce da krenu da deru sa svojim cenama.

Miwosh

• Gost
« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2008, 20:15:12 »
Bio sam danas u internet parku u Nišu, meni ovo bas fino izgleda... :)

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2008, 19:51:01 »
Ja sam i probao nekolko puta wireless dosta slabo radi jer se nakace ljudi iz okolne zgrade, dok preko usb-a radi super skidao sam sa 162kB/s.

Van mreže acacunami

• Hyper-aktivan član
  • "...ovo je pokušaj da kažem neizrecivo..."
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2008, 14:17:20 »
[logged]
Ja sam i probao nekolko puta wireless dosta slabo radi jer se nakace ljudi iz okolne zgrade, dok preko usb-a radi super skidao sam sa 162kB/s.
Dobro je da još uvek radi, ipak smo civilizovaniji od Beograđana[/logged]
"Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Z.Đ. RIP

Van mreže robkill

• Aktivan član
  • **
    • My Space
« Odgovor #8 poslato: Avgust 11, 2008, 22:57:02 »
u nisu jednu kutiju su vec ukrali ostale su samo dve