Autor Tema: Hobi  (Pročitano 7048 puta)

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
Hobi
« poslato: Jun 04, 2008, 00:38:27 »
Imate li hobi? Da nam se pohvalite nechim?  ;-)
Hrabri mali toster.

Van mreže Bomber

• Prelazi u legendu
  • House is Life
Re: Hobi
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2008, 00:49:26 »
[logged]Naravno :) Bio sam jako ambiciozan po pitanju Dj-inga i predstavljanju najkvalitetnije muzike iz sveta elektronike u mom gradu, ali posto u Svrljigu nema zainteresovanih kafica koji bi izdvojili neku sumicu od 20-30 evra za vikend, to mi je sada bukvalno hobi kod kuce hehehe  ...ali ono, ne gubim nadu :)[/logged]
« Poslednja izmena: Jun 04, 2008, 00:54:12 by Bomber »

Van mreže zarej

• Administrator
  • Veteran
  • lose programe iskljucicu trajno...
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2008, 11:19:26 »
Moji najveci hobiji su planinarenje, gluvarenje, linux i poker.
"Ne možes samo pitati korisnike šta je to što oni žele i onda se truditi da im to i daš. Dok ti to napraviš, oni će poželeti nešto drugo". (Inc Magazine, 1989.)

"Veoma je teško dizajnirati proizvod za određenu grupu. Često ljudi ne znaju šta žele dok im to ne pokažeš". (BusinessWeek, maj 1998.)

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2008, 19:03:10 »
Hobi... pravim ramove za fotografije, lampe, crtam, skupljam starine, skupljam stare crtace...eto...dosta.
Hrabri mali toster.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2008, 19:36:25 »
Hobi... pravim ramove za fotografije, lampe, crtam, skupljam starine, skupljam stare crtace...eto...dosta.
svaka čast. baš lepo.

moj hobi je blogovanje, novinarstvo, pisanje priča i pesama, uzgoj cveća i bajsovanje.... :)
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže Sale

• Administrator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Live in your world, play in ours.
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2008, 22:10:37 »
Hobi ? Hmmm, ne radim ništa posebno kreativno, ne skupljam i ne pravim ništa...internet, video gaming, sedma umetnost i strip su moji domeni interesovanja.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2008, 23:35:55 »
Fotografija,knjige,"svirkanje",hoUrtikultura  i...da li šivenje spada u hobi?

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2008, 00:08:13 »
Unapred se izvinjavam shto su fotke velike... Ovo je samo mali deo mog hobija... ramovi za fotografije...naravno ruchni rad  ;-)

Hrabri mali toster.

Van mreže hiperinflacija

• Moderator
  • Ne silazi sa Foruma
  • Sometimes I feel so blue...
    • MY OWN PRIVATE HELL
« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2008, 00:40:33 »
extra!!!! extra!!!!  8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Ppffmmmppmmfmmmppm fmmmpp fmpmmmpmpppf fmffmmmmmppmpmfpmmmpppppppf :(.

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2008, 09:23:28 »
Ramova ima dosta...a evo i par lampi...

Hrabri mali toster.

Van mreže WingsOfDesire

• Ne silazi sa Foruma
« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2008, 12:58:09 »
nice SK. Jaaa... Valjda imam i ja neki hobi. Al' koji da izdvojim kao naj od naj...? c, c, c.... Problematika..!.!

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #11 poslato: Jun 09, 2008, 15:37:23 »
E evo josh malo radova i od mene dosta!!! I mogao bi josh neko da stavi neke fotkice, a?  :-)

Hrabri mali toster.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #12 poslato: Jun 09, 2008, 19:53:01 »
Svaka čast na kreativnosti i umešnosti.  8-)
Ako nije "profesionalna autorska tajna"  ;-)  koje sve materijale i boje koristiš za ramove,a koje za abažure lampi?Koliko su bezbedni ti materijali(za abažure),lakiraš li ih,koristiš li lepak ...? Uh ,svašta  bih pitala,najbolje da te zamolim da sama,koliko želiš ,ispričaš malo o tehnologiji izrade i materijalima ...
A crteži...Lično mi se sviđa najviše drugi portret,ali me zanima šaka,ruka u kojoj lik drži ciNgaru  :-P .
Treći crtež,"poluakt" mi je interesantan,jer mi je gornja polovina modela ženska,a donja polovina ,od struka naniže,me nekako podseća na muško telo(definicija tih bočnih mišića iznad kukova ,konkretno) .I dopadljiva mi je baš zbog te hermafroditske podeljenosti.(Sorry ako se moj doživljaj slike ne podudara sa onim što se želelo prikazati,ne mislim ništa loše,samo malo detajnije "studiram" tvojih veštih ruku dela,jer su mi zanimljiva.)
Ma,ti si ,očito,multitalentovana devojka,prava umetnička dušica.Očekujem ja još neke tvoje rukotvorine.
P.S.
U kojim su sve  tehnikama rađeni crteži?Pastel?Grafitna olovka?Ugljeni štapići?

Van mreže SpecialK

• Prelazi u legendu
  • Ars Amandi
« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2008, 21:17:23 »
Hahahah joj meni....
Hvala lepo! :)
Ovako :)
Idemo redom...
Ramovi su pravljani od medijapana. Farbani su emajlom (farba za drvo i metal) na uljanoj bazi jer imaju sjaj. Farba se sushi 24 sata, ako stavish deblji sloj onda i duze. Inache, ramovi su isecheni na abrikteru a zatim oblikovani ubodnom testerom i bushilicom, a zatim se shmirgla.
Shto se tiche lampi...kostur je radjen od drveta, negde su letve negde shtapici koji su zakucani ekserima.... Abazur na zutoj lampi je radjen od satenske trake, a druga lampa je radjena od nekog naguzvanog, ne znam kog, materijala... Inache, lampe su radjene po zelji kupca... A prva lampa je neka moja bzvz...napravljena za 10 minuta od vrbinih granchica koje sam ukrasila nojevim perom. I naravno, lampe su bezbedne :) I mozesh lako da ih napravish...
Dalje....Crtez dechka je radjen sa slike tako da senke nisu mogle da da budu dobre jer se na slici ne vidi onako kako bi trebalo....a shaka se ne vidi na slici :)  Ova slika je uspomena...
Svi crtezi su radjeni na hameru grafitnom olovkom sem chetvrtog (sheshir...) koji je radjen ugljenim shtapicima na pak-papiru. Crtezi su uglavnom radjeni brzinski jer ja nemam strpljenja da sedim i popravljam to i uglavnom su mi radovi nedovrsheni....

Problem je i u tome shto sam malo lenja i zapostavila crtanje...ovo su sve neki stariji radovi...sada kad bih se potrudila verujem da bi izgledalo bolje.
Hvala na kritikama  ;-)
« Poslednja izmena: Jun 10, 2008, 10:38:31 by SpecialK »
Hrabri mali toster.

Van mreže alba

• Moderator
  • Legenda Svrljig.NET-a
« Odgovor #14 poslato: Jun 10, 2008, 00:42:35 »
  Najlepše hvala na iscrpnim odgovorima.Još ću ja da te zapitkujem o nekim detaljima,no sada ne vidim belu mačku,a mozak je odavno u epsilon fazi sna  :-P  .
Aliiiii...jedno ,ipak,moooram da ti kažem:nemoj da si lenja,kao što kažeš.Imaš talenta za crtanje,radi na tome.Šta bi mnogi dali da umeju da i čiča Glišu nacrtaju,a kamoli ovo što si nam  ti ovde pokazala.Vežbaj,usavršavaj se,savladaj proporcije,anatomiju...Izbrusi svoj  očigledan talenat.Prve dve veštine,koje si nam  pokazala još i mogu da se nauče(mada stila za osmišljavanje čovek ili ima ,ili nema,a ti i to imaš),ali crtanje,slikanje...ne može da se "navežba" i "utrenira" bez  talenta.Blagoslovena si  zlatnim rukama-iskoristi to!   ;-)